Nápověda pro potisk

Potisk triček v online tvořiči

Hlavní princip tvorby návrhů spočívá v naší online aplikaci, ve které je možno lehce přidávat již hotové motivy, vlastní obrázky nebo texty a ty v „pracovní“ ploše trička lehce modifikovat a kombinovat podle Vaších představ. Jednotlivé obrázky či texty (objekty) jsou skládány nad sebou do vrstev. Každé vrstvě pak lze jednoduše měnit parametry jako např. polohu, velikost, otáčení objektu, barvu apod. Návrh provádíte na Vámi zvoleném podkladu (tričko, mikina, hrnet apod.) a po dokončení je možné jej buď uložit nebo si jej přímo objednat. Dokončený návrh je složen z grafických objektů umístěných ve vyznačené oblasti (pracovní plocha – plocha, kterou je možno potisknout). Objekty musí být v této ploše umístěny, jinak není možno je na podklad natisknout.

Hlavní nástroje pro tvorbu potisku

Přidat obrázek

Po kliknutí na toto tlačítko se Vám otevře databanka s obrázky. Máte na výběr z kategorií (například Sport, Romantika, Příroda, Hudba apod.). Každá kategorie má ještě svou podkategorii. Poté si vyberte obrázek, který chcete mít na potisku. Ten se Vám pak objeví na ploše trička.

Přidat text

Po kliknutí na toto tlačítko se na ploše objeví text, který můžete dále upravovat. Pokud je Vámi vybraný objekt text, tak se automaticky aktivuje nástroj pro úpravu textu v levé spodní části.

Nahrát vlastní obrázek

Tlačítko slouží k nahrávání vlastních obrázků ve formátu PNG nebo JPG k vašemu účtu. Pro nahrávání svých motivů budete přesměrování na stránku „Moje obrázky“. Všechny Vámi nahrané obrázky pak lze jednoduše najít v databance pod kategorií Vlastní. Nově přidané motivy (obrázky) se po novém spuštění aplikace musí obnovit pomocí funkce obnovit (klávesa F5).

Informace o podkladu (tričko, hrnek apod)

Po stiskuntí budte přesměrování na stránku, na které naleznete detailnější popisy o podkladu, na kterém aktuálně provádíte návrh.

Výběr strany podkladu (přední či zadní strana)

Po kliknutí na toto tlačítko dojde ke změně strany podkladu. Po každém kliknutí se zobrazují cyklicky všechny strany podkladu, které lze nechat potisknout.

Změna barvy podkladu (trička)

Po kliknutí se Vám zobrazí nabídka dostupných barev pro daný podklad.

Úprava obrázků a textů

K hlavním výhodám naší aplikace patří bezesporu nástroje pro úpravu Vámi zvolených (nahraných) objektů či textů. Pro Vaší lepší orientaci jsou všechny objekty Vašeho návrhu trička zobrazeny vlevo nahoře. Jakmile kliknete na položku v tomto seznamu, aktivuje se Vám příslušný objekt a můžete jej upravovat podle svého vkusu. Toto je také možné provádět po kliknutí na daný objekt. Vybraný objekt lze jednoduše posunovat pomocí myši či šipek na klávesnici. Lze objekt také otáčet, měnit velikost či barvu.

U objektu typu text, můžete navíc vybírat typ fontu (písma), jestli má být písmo tučné či psané kurzivou, lze nastavit zarovnávání textu a text samotný. Další pokročilé nástroje jsou duplikace objektu, zrušení objektu, možnost měnit pořadí objektu nad sebou, nebo zarovnávání. Pro ještě snadnější používání se po aktivaci objektu (obrázku, textu) zobrazí v blízkosti malé pomocné ikonky. Tyto nápomocné ikonky pro přehlednost návrhu lze i vypnout.

Výběr podkladu a nastavení pracovní plochy

Při výběru podkladového produktu z naší nabídky se vždy mění jen podklad a Vámi vyhotovený návrh zůstává zachován. To umožňuje snadné prohlížení návrhů na různých typech podkladu.

Dále si můžete upravit svou pracovní plochu, pro lepší navrhování produktů. Určitě se Vám bude při práci hodit nástroj „Lupa“ pro detailnější prohlížení. Dále již zmiňovanou možnost vyplutí mini-nástrojů. Můžete také vypnout ohraničení potisknutelné plochy (ale doporučujeme si ponechat po dobu práce na návrhu toto ohraničení zapnuté).

Cena produktu

Cena Vámi vybraného a výsledného produktu je závislá na ceně podkladového produktu (trička, hrnku, mikiny apod.), a dále na součtu obsahů vašich motivů na jednotlivých stranách podkladu. Za motivy jsou brány všechny objekty na jedné straně trička. V ceně je také zohledněno, pokud chcete provádět potisk na tričko z obou stran. V tomto případě je cena zákonitě vyšší, než u potisku jen z jedné strany.