Tipy a Triky pro potisk triček a textilu

« Zpět do online tvořiče

Triky – Jak na potisk triček a textilu

Online flashový tvořič je uživatelsky velmi příjemný a práce s ním je po několika minutách opravdu zábavná. Je potřeba si osvojit nejzákladnější funkce a poté se můžeš zaměřit i na menší drobnosti, které zahýbají s cenou ve tvůj prospěch.

Ušetříš desítky korun za know-how!

Na střihu záleží – Na velikosti ne

V pravém sloupci si vybíráš druh trička – jejich základní ceny se pohybují již od 230,- Kč. Cena se samozřejmě odvíjí od střihu a kvality trička.

Klikneš-li na malé „i“, pak se ti zobrazí podrobnější informace, např. materiál či gramáž trička. Výhodou určitě je, že nezáleží, jakou velikost trička si budeš objednávat, máte jednotné ceny od velikost S až po XXL!

Abys jsi vybrala tu správnou velikost, v podrobných informacích („i“) je přehledná tabulka, která ke každé velikosti uvádí šířku a výšku trička (nikoli těla osoby, proto si vybírej vždy větší, než jsou tvoje míry).

Není text jako text

Nastavení velikosti a druhu písma není jen vizuální aplikací, můžeš jej využít pro snížení ceny tvého trička. Jednak až vložíš svůj text, pohraj si s velikostí celého nápisu a přizpůsob ji na hranici té levnější ceny (po malém zvětšení by hned měla naskočit větší cena).

To samé lze aplikovat při vkládání a přizpůsobování velikostí obrázků. Pozor – na délce tvého nápisu také záleží. Při psaní tvého textu sleduj průběžné navyšování ceny, aby se ti nestalo, že ti poslední písmeno zvýší cenu o 50,- Kč.

A ještě jeden trik!

Na výběru fontu záleží – některé druhy písma jsou prostě větší a jiné menší, chceš-li tak obejít cenu za „větší“ nápis, pak si zvol druh písma, který je vizuálně větší.

Text a obrázek za stejnou cenu

Vložíš-li nápis na své tričko a poté přidáš obrázek, někdy se stane, že se cena vůbec nepohne. Je to způsobeno tím, že jsi nevyčerpala tzv. tiskovou kapacitu, na základě které program pracuje. Výše jsme napsali, že je potřeba si hlídat maximální velikost textu.

Avšak i to má své výjimky.

Někdy je lepší mít nápis s tzv. vyšší cenou (tedy zvětšit ho o jeden krok tak, aby se objevila ta vyšší cena), neboť tak získáte volnou tiskovou kapacitu, kterou následně využijete pro vložení obrázku, který vám už cenu nezvedne.

Tímto způsobem můžete ušetřit až 80,- Kč na jednom tričku!

Ušetři dalších sto korun

Rozmysli si, kam své potisky na tričko chceš umístit. Pokud chceš opravdu originální a unikátní tričko s potisky např. dole na zádech či na bocích trička, pak si vyber trička s pohyblivou cenou (tedy ne trička vč. potisku).

Trička vč. potisku umožňují vkládat texty a obrázky pouze do zúžených oblastí, nejčastěji do oblasti prsou. Jsou ideální pro nenáročné nápady. Do vymezených oblastí lze na druhou stranu vkládat opravdu cokoli a v jakékoli velikosti, aniž by ti to zvýšilo cenu trička!

Pozor ale, vše je důležité mít v tisknutelné oblasti.

Další penízky můžeš ušetřit tím, že místo levného pánského trička s bílou barvou vybereš nejlevnější tričko. Jsou to identické volby. Levné pánské tričko nabízí možnost výběru barvy trička, proto je o trochu dražší.

Tisknutelná oblast triček vč. potisku

Nezapomínej sledovat tisknutelnou oblast i u triček vč. potisku.

Možná to zní paradoxně, ale Nejlevnější tričko (230,- Kč) ti nabízí o trochu větší tisknutelnou oblasti než Levná pánská a dámská trička (299,- Kč).

Jsou to možná malé detaily, avšak i ty ti pomohou ušetřit pár korun a de facto si těmito triky zaplatit poštovné zdarma.

Jak odstranit pozadí na obrázku

Detailnějí se můžete podívat na celý příspěvek Jak odstranit pozadí obrázku.

Závěrem….

Online flashový tvořič je pouze o zručnosti, naučí se s ním opravdu každý, chce to si jen zkoušet změny a během několika minut se z tebe stane poloprofesionální designér. =)

Button_VlastniPotisk

« Zpět do online tvořiče